kardeşlikDeneme Hikaye Yaşanmış Hikayeler 

ÖZ KARDEŞİM

“Bir insan nasıl olur da arkadaşına, öz kardeşim der?” diye düşünerek günüm geçiyordu. Çok saçma geliyor açıkcası. “Aynı anne-babadan değilsiniz çünkü.” Hayat bu ya işte, düşüncelerimi hep alaylayacak ve fikirlerimi köreltecek. Zaman geçtikçe bu tarz sorular beynimi tırmalıyor ve her seferinde saçma buluyordum. Günler geçiyor. Beklemeye başladım, hayatın yine beni ters köşe yapacağı zamanı. “Acaba bu sefer nasıl bir taktik ile neremden vuracak?”. Sorular cevapsız kalmadı da zaten.

O insanla tanıştım. Daha doğrusu çekiniyor ve tanışmak istemiyordum. İsminin “Ayşegül” olduğunu söyledi. O kadar içten söylemişti ki, beden olarak adı gibi gülüyor, lakin gözlerinin içi ve ruhu kan ağlıyor. Sanki kendimi karşımda görmüş gibi hissettim. Dilime vurmasa bile o anda döküldü kalbimin dilinden; “Öz Kardeşim”.

Saçma gelen konu, daha yeni tanıştığım birisi için hayat bana söyletmişti. “Ulan hayat alt ettin beni yine”. Daha yakından tanımak istedim Ayşegül’ü. O anlattı ben dinledim, ben anlattım o dinledi. Yaşadıklarımız hep aynı. Hep acı hep hüsran. İkiz gibiydik ama aslında değildik…

Zaman öyle hızlı geçti ki artık çok yakın dost olmuştuk. Aynı anda gülüyor, aynı anda üzülüyor, aynı anda yaşıyorduk tüm duyguları. Birbirimizi üzmeyip mutlu ediyorduk. Bir zamanlar sadece dışı gülen Ayşe, artık tüm benliği ile gülmeye başladı. Hep negatif düşünen ben ise onun sayesinde pozitif düşünceler kurmaya başladım.

Hissediyorum. “Dostum, artık kardeşimdi”. İnsanın her zaman anne-babası yanında olamayabilir. Ayşegül ile ben daha öte olmuş ve her konuda, her zaman birbirimizin yanımızda olduk. 

Artık düşüncelerimden utanıyorum. Olmaz dediklerimi hayat bir bir oldurdu. Mutluyum. Bu sayede “Öz kardeşim” oldu. Yeri geldiğinde anne-baba, yeri geldiğinde dost, yeri geldiğinde öz kardeş olduk birbirimize. Hakkı ödenmez. Mutlu olmamdaki en önemli etken, en önemli insan. Biz “Gerçek Dostluktan Doğan, Gerçek Kardeşiz”…

İyi ki varsın AYŞEGÜL,

İyi ki varsın ÖZ KARDEŞİM.

Burayıda Beğenebilirsiniz

4 Düşünceler “ÖZ KARDEŞİM”

 1. Umut Toysal

  eline sağlık kardeşim çok güzel olmuş böyle devam et

  BAŞARILARIYIN DEVAMINI DİLERİM… 😉😊

  1. Ahmet OyanAhmet Oyan

   Teşekkür ediyorum 🙂

 2. Rıfat Uysal

  Başarılarının devamını dilerim kardeşim benim

 3. ferhat

  elinize sağlık

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.