20180514_091000Deneme 

YALANA SEVDALI KALBİM

Ne de güzel bir köşede sadece atıp duruyordun hain yüreğim! Neyine senin karanlığına, ışık doğacağına inanmak. Ne için aldattın kendi kendini söyler misin bana. Dağının karlarına, doğduğun günden beridir doğmayan güneş bunca ömür sonunda sana insafıyla mı gelecekti? Hangi cesaretin güveniydi bu sarhoşluğun? Bak,ne de güzel aldandın! Karların buz oldu; yine donduğunla kaldın.
Ne küskünlüğün vardı sevilmemeye ne de birgün kadere oldu isyanın. Ara ara gözyaşların oldu biraz, yalan değil. Zaten onları da içine akıtırdın. Hani bir erkeğe aittin ya sen. Dışına akıtsaydın elinde kalanlar da uzaklaşırdı senden, zayıf sayılırdın. Razıydın, yalnızdın, mutluluğu yükseklerde değil kendi içinde ufak kırıntılarda arardın; çünkü sen buna alıştırılmıştın. Ne oldu da sana hiç kendi cüssene bakmadan kalkıp ulaşamayacağını bildiğin gökyüzüne sevdalandın. Senin huzurun maviydi doğru; ama her mavi huzur değilmiş geç de olsa anladım.
Acın mı çok azdı yoksa hayatın az mı yalandı ki ‘asırlık bir yalanla’ gözlerimi gerçeğe kör edip dağladın?
Söyler misin bana, en büyük intikamını alıyordun zaten benden; varlığım müebbet mahkumdu sende. Ben bu kadar düşmanlığını hak edebilmek için ne kadar büyük bir günaha bulandım…

Burayıda Beğenebilirsiniz

2 Düşünceler “YALANA SEVDALI KALBİM”

  1. Abdullah Tekin

    İçinde yine ben olan ve hatta “ben yazmışım” dedirten bir yazı olmuş. Kaleminize yüreğinize İlhamınıza sağlık. …

    1. Zülküf ÖzçepikZülküf Özçepik

      Zaten yürek bir oldugu icin beraber yazdik ya😊

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.