üzgün çocuklarEdebi Metinler 

BEN ESKİDEN ÇOCUKTUM, ŞİMDİ İSE ESKİYİ ÖZLEYEN BİRİ.

Zorunda bırakıldık. Oysa tertemiz yüreğimiz ve parlayan gözlerimizle dünyaya umutla bakmayı bilirdik. Saf sevginin alev alev yandığı içimizde kötülüğe ait bir kırıntı bile yoktu. İçimizden gelirse güler ve içimizden gelirse ağlardık, o zamanlar kandırmayı öğrenmemiştik. O zamanlar gökyüzünün mavi olduğundan da emindik.  Taklit yaptığımız tek konu uçan kuşların kanatlarıydı. Cılız kollarımızla.

Şimdi öylemi, hepimiz taklitçi olmuşuz, sever gibi yapıp gülmeye çalışıyoruz. Yaşar gibi yapıp ölmeye çalışıyoruz. Biz hayatı böyle bilmiyorduk ya da değiştik. Değiştirildik. Değişmeyenimiz de oldu, onları da dışladılar, dört duvara kapatıp adını deli koydular. Onlar vazgeçmedi, biz vazgeçtik. Onlar kazandı, biz kaybettik. Bu döngüyü kim başlattı, Tanrı mı yoksa Şeytan mı? Suçlayacak başka kim kaldı? Özür dilemek varken, çamuru etrafa saçmak neden? Bedenimiz büyüdü, bunu bize acımadan yaptılar.

Bedenimiz büyüdükçe duygularımızı tek tek kestiler. Budandık. Bulandık, lanet olası yetişkinliğin içine dolandıkça dolandık. Çıkış aradık. Bulamadık. Bulduğumuz tek şey karanlık bir yolda sigara içen sarı dişli insanlar ve tüccarlar. Karaborsaya düşen sevgiyi üç kuruşa satıp mutlu olduğunu sananlar. Benciller, godomanlar, alçaklar ve … Biz zorunda bırakıldık, yoksa biz mi istedik?

Büyüyünce ne olacaksın dediklerinde, çocuk olacağım mı deseydik? Onlara rağmen, el alem canavarlarına ve kem göz yaratıklarına rağmen büyümemek için dirense miydik? Yoksa geç mi kaldık? Şuan neyiz, ne istiyoruz. Ben eskiden çocuktum, Şimdi ise eskiyi özleyen biri. Anlayacağın gelme üzerime, kırılır dallar ve tutunamazsın hiç birine.

Burayıda Beğenebilirsiniz

Yorum Yapılan İçerik “BEN ESKİDEN ÇOCUKTUM, ŞİMDİ İSE ESKİYİ ÖZLEYEN BİRİ.”

  1. Abdullah Tekin

    Ne güzel dökmüşsünüz kelimelere eskide kalan safĺığın özlemini.
    “Yaşar gibi yapıp ölmeye çalışıyoruz.” Ve aslında ise tüm mesele buydu…
    Yüreğinize sağlık…

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.