Anlamlı-aşk-sözleri-2015Edebi Metinler 

Mutluluk!

Mutluluk nedir ?

İnsanlar mutluluğu birçok etkinlikte,iş yerinde çalışırken,sevdiği insanla beraberken,ailesi ile birlikteyken,arkadaşı ile beraberken ve bir mezar başında beklerken mutluluğu bulur.

Peki sen nelerden mutlu olursun?

Sokakta yürüyorsun,önüne üstü paçavra bir kadın çıktı ve aç olduğunu yardım etmeni istedi,hani en iyi haberler bilir ya oradan gördüklerini aklına getirip yüz mü çevirirsin ? yoksa akşam ekmek almak için cebinde bulundurduğun 3 liranın 1 lirasını kadına mı verirsin ? Dürüst ol kendine bugün vermezdin değil mi ?

Peki senin o 1 liraya ihtiyacın var mıydı ? Şimdi kendine şunu diyorsun “Çocuklarımın rızkı o para diye” böyle avutuyorsun kendini değil mi ? Peki ya onun gerçekten varsa ? Karşında ki yaşlı gözlere bakarken 1 liranın hesabını yapan sen markete girdiğinde zehir için 10 lirayı hiç düşünmeden verirken çocuklarının rızkı olmuyor ama neden ? Çünkü sende ondan mutlu oluyorsun değil mi ?

 

Bu örnekleri çoğaltabiliriz ve seni birçok şekilde eleştirebiliriz,peki sen hiç mutluluğu yaşadın mı ?

Mutluluk sürekli gülmek midir ?

Ailenle berabersin sürekli gülüyor eğleniyorsun,o zamanın tadını en güzel öyle çıkartabilirsin kahkahalar havada uçuşuyor bir ses bir gürültü kopuyor,aman Yarabbi oda ne ? 

Şimşek çakıyor çocukların ağlıyor,sen çok korkuyorsun ne yapacağını şaşırıyorsun bir yerlere saklanıp korunmaya çalışıyorsun.

10 Saniye önce çok mutluydun ? gülüyordun şimdi gülmüyorsun mutlu değil misin,mutlu olmuyor musun gülmeyince?

Mutluluk her şeyi bilmek midir ?

Kütüphanelerce kitap bitirdin,milyonlarca kelime biliyorsun ve herkes bilgine o kadar çok güveniyor ki binlerce soru alıyorsun her gün kendini ‘Google’ gibi düşün.Peki sürekli soru yanıtlamak,sürekli okumak ve her şeye hakim tüm bilgilere hakim yaşamak mıdır mutluluk ?

Mutluluk çok zengin olmak mıdır ?

Dünya’nın en zengin insanısın her istediğinin olması dudaklarından çıkan bir çift söze bakıyor,peki seni bu durum mutlu eder miydi ?

Akşam işten eve geldiğinde kapıda eşin mi karşılasın istersin ? Para verdiğin için sahte gülümseme ile karşılayan hizmetçilerden birisimi ?

Akşam eşin işten gelecek diye yemek yapmak mı istersin ? Bir parmak şaklatması ile istediğin yemeğin olmasını ve yemeğin lezzeti konusunda bilgin olmadan sofraya koyulmasını mı istersin ?

Mutluluğu hangisinde bulursun ?

 

Değerli Okurlarımız;

Mutluluk Konusunda Sizlere Birçok Sorular Örnekler Yönelttik,Sizce Mutluluk Nedir ? Mutluluğu Nasıl Tarif Edersiniz Lütfen Bunu Evdeki veya Çevrenizdeki En Az Kişiye Sorup Yanıtları Yorum Yapar Mısınız ? Belkide Biz Yazarlarda Böyle Mutlu Oluyoruzdur ?

 

Burayıda Beğenebilirsiniz

4 Düşünceler “Mutluluk!”

 1. Asu

  Mutluluk paylaştığınız örneklerden biraz biraz alarak kişinin kendi iç dünyasında güzel hissediren duygular bütünüdür. Bence

  1. adminadmin

   Değerli Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.Neden Olmasın

 2. Emre

  bence mutluluk yaşam amacını bulmaktır

 3. Merve SÜZÜKMerve SÜZÜK

  Mutluluk olabildiğince az şeye ihtiyaç duymaktır

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.