en-guzel-ask-sozleri3Edebi Metinler 

Seni Anlatmamı İsteselerdi

Benden seni anlatmamı isteselerdi, bir yürek anlatırdım içinde koskocaman bir dünya, dünyada kocaman bir fener ve sevgi yolu aydınlatan.

Deselerdi yaz onu; yazardım en güzel şiirleri, dilsiz istekleri,dipsiz kuyu sarnıçlarında yuvarlanan aşkları.

Yazardım parmaklarım morarıncaya kadar, yüreğim yorulup duruluncaya kadar.

Deselerdi çiz onu ; çizerdim dünyayı, dünya her tarafı yedi veren gülleri yedi renk açan en mevsimsiz çiçeklerin açtığı nakışlı, oyalı, özenli bir dünya ve korkardım kendi çizdiğim dünyaya dokunmaya, korkardım çiçeklerin yapraklarının solmasından.

Deselerdi kim o ?

O derdim o yüreğinde deryaları taşıyıpta tek bir dünyalıya konuşamayan, o sınırsız sevgi deryasında yelken açıp giderken sevgisini utangaç kişiliğine gömen biri idi.

Ve o derdim;

Beni sabahlara kadar kendisini düşünmek zorunda bırakan insafsız biri o. Konuşsa allı tebessümlerde kaybolurdum, konuşsa yanmadan yıkılmadan söndürürdü beni derdim. Görmediğim kadar özlediğim, özlediğim kadar dokunamadığım kadar ürkek!

Ve o derdim;

Yaşayıpta yitirdiğim değil, yaşamayıpta bilmek istediğim, konuşmasını beklediğim kızıl dudaklarına hasretlendiğim, hasreti ile eridiğim, yanımda iken bile özlediğim gittiği yolu kıskandığım aydınlık günlerimi aradığım o derdim!

Burayıda Beğenebilirsiniz

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.