soguk-gece-kapak-800×445-768×427Hikaye 

Soğuk Gece Bölüm 5

Gecenin İçindeki Sesler…

Osman,günü düşünürken,öğretmeninin annesi olduğunu hayal ederek uyuya kalmıştı Osman.Onunla alışverişe çıkmayı,araba ile gezmeyi,başını okşamasını,kendisine sürekli gülmesini görüyordu rüyasında.Daha sonraları güneş ile aydınlanan her yerin karanlık olmaya başlaması ile terleyip yatakta titremeye başlamıştı Osman ne görüyordu acaba kendisini bu denli korkutan.

Kemal ise akşam için yiyecek birşeyler almaya yemekhaneye inmişti. Yemekhane dönüşü Kemal karanlık içerisinden gelen sesler duydu ve hızla odasına çıktı.Osman’ı bir korku ile kaldıran Kemal nefes nefese kalmışken Osman sordu :

-Neyin var neden nefes nefesesin ?

-Hiçç ! dedi geçiştirdi.

Kemal çok üzerinde durmamıştı seslerin.Beraber Kemal’in getirdikleri yemeklerden yedikten sonra nöbetçi hocanın bağırma sesleriyle irkildi küçük bedenleri.Ne istiyordu ? Neden bağırıyordu acaba bu sefer onu bu denli kızdıran neydi ?

Odaya gelen hoca bağırarak kendilerine ders çalışma odasına geçmelerini söylüyor ve elindeki cetvel ile de yatakların paslanmış demirlerine vuruyordu.Çok eski yurt olması nedeni ile artık ranzaların demirleri paslanmış rengi değişmişti.Osman hemen elindekileri kaldırdı,kitapları aldı ve çalışma odasının yolunu tuttu.Yalnız biranda Kemal’in yanında olmadığını fark etti.

Hay Allah neredeydi ki şimdi ? geride dönemezdi hoca çok öfkeliydi kendisine zarar verebilirdi çalışma odasına giren Osman masasına geçti ders çalışmaya başladı ama aklı Kemal’deydi nerede olduğunu düşünüyordu.

Yatma saatleri gelmişti Osman odasının yolunu tutmuşken Kemal’i çok merak etmişti.Belki odadadır diye odaya koşarak gitti,yalnız odanın camları açık rüzgardan uçuşan perdelerden başka hiçbirşey yoktu odada.Daha çok meraklandı ve koşarak aşağıya indi lavabolar,yemekhane derken tüm yurdu gezmişti neredeyse.

Umudunu kaybedip odaya dönerken merdiven aralığından bir ses duydu.Bu ses Kemal’in duyduğu sesle aynı ses miydi acaba ? Önceleri biraz korktu Kemal orada olabilir miydi yoksa o sesi Kemal mi çıkartıyordu.

Sesin geldiği yere doğru korkarak ilerledi çok karanlıktı soğuktan titreyen küçük bedeni buz gibi betonlara basıyordu.Koridorun sonuna geldiğinde sesin bu kapının arkasından geldiğini anladı,önceleri anahtar deliğinden biraz bakmaya çalıştı ama nafile içerideki sesleri dinlemek için kulağını kapıya dayadığı sırada kapı açılıverdi ve Osman içeriye düştü.Yerden hızla kalkan Osman dili tutulmuş gibiydi ne yapacağını şaşırdı.Kemal’in orada olduğunu görünce önce biraz rahatladı ama ne yapıyorlardı burada bu seslerin nedeni neydi.Kemal bundan neden bahsetmemişti Osman’a

….

Burayıda Beğenebilirsiniz

3 Düşünceler “Soğuk Gece Bölüm 5”

  1. Ramazan

    En beğendiğim.

  2. Theredor

    Guzel bir seri

  3. kamil çakır

    serinin devamını bekliyoruz

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.