soguk-gece-kapak-800×445-768×427Hikaye 

Soğuk Gece Bölüm 7

Her şey çok hızlı…

Kapıdan içeri girdiklerinde Osman ve Kemal gözlerine inanamadı.

Geçen gece beraber oynadıkları arkadaşları odadaki eşyalarla beraber yakalanmış tüm eşyalar bahçede masum bekçinin ellerinden geçiyordu. Müdüre zorluyordu bekçiyi kırması için hakaretler ediyor bağırıyordu bekçiye paramparça et diye ki, Osman ve Kemal’e ilişti gözü biranda ne bakıyorsunuz oradan geçin defolun odanıza diye bağırdı. Korkudan odalarına nasıl çıktılarını bilmeyen iki arkadaş camdan aşağıya bakıyorlardı.

Üzülmüşlerdi, nasıl üzülmezlerdi ki zaten bu korkunç yurtta eğlenebildikleri tek yer orası ve o eşyalardı onları da yakalatmışlardı. Peki ya çocuklar neredeydi zalim kadın bir şey yapmış olmasaydı? Diye düşünürken Osman;

-Aşağıdaki odaya gidip bakalım çocuklara dedi Kemal’e

indiklerinde çocuklar odalarında yoktu neredelerdi acaba ?

Müdirenin ceza verdiği öğrencilerin bulunduğu bodrum katına indiler hızlı bir şekilde yurdun mahzeniydi adeta burası. Kötü kokular, geceleri ortaya çıkan fareler ve buz gibi bir havası vardı bir gece bile kalmak hasta olmaya yeterdi.

Sesleri duyan çocuklar kapıya koştu. Osman seslendi ne kadar ceza verdi size? Diye çocuklar ağlıyordu gün söylemedi diyebildiler sadece.

Osman bu durumu daha öncede yaşamıştı belli ki çok kızmıştı müdüre birkaç gün kalırlardı orada çocuklar okul yaşlarına gelmedikleri için onları çıkartma zorunluluğu da yoktu. Morali çok bozulmuştu bizim ikilinin ne yapacaklarını düşündüler uzun bir süre yufka yürekli Osman onları orada bırakamazdı.

Odalarına çıktılar, Osman neler yapabileceği konusunda fikirler sunuyor, Kemal korkudan bir şey diyemiyordu yakalanabilirlerdi. Osman karar verdi onları çıkartacaktı oradan.

-Ama anahtar, diyebildi Kemal ürkek bir ses tonu ile

-Bir planım var, dedi Osman.

Kemal’de bundan korkuyordu en çok Osman bir plan yapsa başları beladan eksik olmuyordu. Yemek saati geldi hadi inelim dedi yemeğe Osman, Kemal’in kafası karışmıştı plan neydi anlatmamıştı ona. Yemeklerini hızlıca yerken Osman başladı anlatmaya sen burada gözetle buradan kalkıp yukarı gelecek olursa bir yerlerin ağrıyormuş gibi bağır dedi ve yukarıya koştu Osman.

Soğuk Gece…

Kemal eyvah çekti yine mendebur müdüre ile karşı karşıya gelecekti, uzaktan görünce bile çok korkuyordu kadını nasıl böyle bir şey yapabilirdi.

O sırada Osman müdirenin odasına girmiş anahtarı arıyordu, korkuyordu bir taraftan yakalanacağım diye, çok karıştırmadan bakıyordu etrafa tam umudu kesmiş giderken gözüne pencereden giren ışıktan parlayan anahtarı gördü, kaptığı gibi bodruma inen Osman kapıları hızlı bir şekilde açtı.

Müdüre odasına gitmeden anahtarı koymalıydı Kemal de zor durumda kalmamalıydı o yüzden hızlıca çıktı anahtarı astı yerine minik kalbi yerinden çıkacaktı korkudan. O sırada Kemal’inde odaya gelmesiyle her şey yoluna girmişti.

Kahraman olmuştu Osman herkese meydan okurcasına yapmıştı bu işi, kendisiyle gurur duyuyordu o sıra gözleri Ay’a baktı parlıyordu Ay demek ki annemde gurur duydu benimle diye çok sevindi kendi kendine. Sabah kafalarını yastıktan yine bir gürültü ile kaldırdılar müdüre bağırıyordu çığlık çığlığa sanırım anlamıştı arkadaşlarının kaçtığını.

Ne yapacaklardı acaba hemen koridora gitti koşarak izliyordu alt katı çocukları hizaya çekmiş elindeki cetvel ile vuruyordu. O cetvelle bir kere dayak yemişti Osman biliyordu acısını demir cetvel çok yan yakıyordu.

Kim çıkarttı sizi diye bağırıyordu müdüre,arkadaşları ses vermiyordu.Ses vermedikçe daha çok vuruyordu çocuklara.O sıra bir tanesine sordu kim çıkarttı sizi derken çocuk kafasını kaldırdı Osman’a baktı.Osman kendini geriye attı ama nafile görmüştü mendebur kadın.


Demek sen haa.. Sözleriyle koşar adımlarla yukarıya çıktı. Osman o sıra çok kızmıştı arkadaşına iyilik yapmıştı ama arkadaşı onu ispiyonlamıştı. İnsanlara yardım eli uzattırsın ama insanlar kıymet bilmez ilk fırsatta vurur arkandan sözünün doğruluğunu ilk orada anlamıştı Osman ileri ki yaşamında büyük bir ders olacaktı kendisine. Osman’ın gözleri dolmuştu bile müdüre tükürüklü bağırmalarla konuşuyordu. Osman köşeye çekildi iyice korkudan ellerini ayaklarını birleştirdi köşeye minicik sıkışmış bedenini korumaya çalışıyordu. Müdüre elini kaldırdı cetvelle tam vuracakken arkadan birisi elini tuttu. Kimdi o tutan müdireye karşı gelmeyi göze alan kim olabilirdi ki ?

Burayıda Beğenebilirsiniz

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.